Евеліна Ганська (Ржевуська) Евеліна Ганська, в дівоцтві Ржевуська, (6 січня 1801, Погребище — 10 квітня 1882, Париж) — польська графиня. Вона була четвертою з семи дітей Ржевуського Адама Станіславович і Ржевуської Ядвиги Федорівни.

Родинне гніздо Ржевуських — містечко Погребище на межі Подільської, Київської та Волинської губерній (нині Вінницька область). Батько Евеліни, граф Адам Ржевуський, — людина непересічна, листувався з Вольтером. Був предводителем дворянства Київської губернії, згодом сенатором. Але багатство своє він розтринькав. Зате в нього було чотири дочки, яких він повидавав заміж за багатих шляхтичів. До речі, його дочкам присвячував свої вірші Пушкін. Аліні був присв'ячений вірш з рядками "негоціантка молодая", а Кароліні шедеври "Я Вас любил...", "Что в имени тебе моем...". Хоча вірш "Я Вас любил..." Пушкін присвятив, доброму десятку красунь Російської імперії.

Анна Ганська-Мнішек, 1853 рік Перший чоловік Евеліни — Вацлав Ганський (1784-1842) — маршалок дворянства на Волині та кавалер багатьох орденів, власник родового замку в селі Верхівні, який за розкіш інтер'єрів називали «волинським Версалем». Вацлав був старший Евеліни на 17 років.

Евеліна народила Ганському п'ятьох дітей, але четверо померли малюками. Залишилась єдина дочка Анна, яку подружжя просто обожнювало. Евеліна Ганська була жінкою вродливою й розумною. Кажуть, що це рідкість. Вона любила подорожувати, була знайома з Пушкіним. Представники аристократичних родів того часу досить часто листувались з великими письменниками та філософами. Не була виключенням і Евеліна Ганська. Але починаючи листування з Оноре де Бальзаком, навряд чи вона здогадувалась чим закінчиться та затія.

Для того, щоб нагадати йому про те, що в його душі живе «божественна іскра», вона вгадувала, що її улюблений автор має «ангельську душу», яка могла б зрозуміти «полум'яну душу», якою вона була вона наділена сама.      
— Андре Моруа. Зібрання творів у 6-ти томах. М.: Преса, 1992, Том 3, с.239